4.5/5

سئو (yoast)

سئو (yoast)

سئو کردن سایت  

ما 2 نوع سئو داریم سئو داخلی و سئو خارجی، سئو داخلی اون چیزهایی هستند که مرتبط می­شوند به خود سایت و مقالات ما و سئو خارجی. مرتبط به شبکه­ های اجتماعی و کارهایی که خارج از سایتمون انجام می­دهیم.

این جلسه با هم یک مقاله رو سئو می­کنیم و قبل سئو کردن مقاله، افزونه به نام YoasT نصب می­کنیم، که بتونیم باهاش بر اساس استانداردهای گوگل مقاله سئو بکنیم. در محدوده کلمات کلیدی و نحوه کار بردن در مقاله و در نهایت عکس مناسب برای مقاله به کار می­بریم.

در ابتدا از قسمت افزونه­ها گزینه افزودن و از داخل کلید واژه، «افزونه YoasT» جستجو می­کنیم و افزونه YoasT SEO نصب می­کنید و سپس فعال می­کنید و سپس افزونه ما سئو YoasT اضافه شد و سئو ما هم، در طرف سمت راست اضافه شد.

مرحله­ی بعد ما می­خواهیم مقاله سئو بکنیم از قسمت نوشته­ها گزینه افزون نوشته­ها و سپس مجددا ری افزودن نوشته­ها کلیک می­کنیم و موضوعی که می­خواهیم در موردش توضیح بدیم، می­نویسیم وردپرس چیست و قیفی که از قبلا آماده کرده­ایم کپی می­کنم و داخل Past می­کنیم [فقط باید در قسمت دیداری باشد] بعد از نصب YoasT در پایین مقاله­ ما، قسمتی به نام SEO YoasT اضافه این قسمت چیزی است که مقاله شما در گوگل نمایش داده می­شود وردپرس چیست؟ مدرسه استادی 4 لینک و توضیحاتی که پایین سرچ­های گوگل نمایش داده می­شود، که می­توانیم اینها رو تغییر بدیم به این قسمت می­گیم.

قسمت دوم یک آنالیز کلی از سایت شما هست که بررسی می­کنیم، کلمات کلیدی ما بر اساس کلمات کلیدی مقاله­مون سئو می­کنیم.

و اگر از نسخه Premium YoasT SEO استفاده کنیم می­توانیم همزمان چندین کلمات کلیدی استفاده کنید و حتی مقاله، در طول فیسبوک، به اشتراک بذاریم.

خب! مقاله­مون گذاشتیم حالا باید بریم سراغ کلمات کلیدی که بر اساس اون مقاله­مون سئو کنیم.

ابزاری که معرفی می­شه Kw finder هست که به ما کمک می­کند. همین عنوان وردپرس چیست؟ داخل قرار می­دهیم و دکمه find key words را کلیک می­کنیم، این ابزار، ابزار خوبی است که کلمات مشابه وردپرس را برای ما نشان می­دهد. مثلا آموزش وردپرس، آموزش طراحی سایت با وردپرس – هاست وردپرس و … که می­توانید استفاده کنید و یک سری ابزارهای مقایسه­ای دارد به نام Trend مثلا می­گه در 12 ماه گذشته چه قدر سرچ شده، تعداد سرچ، تعداد کلیک­ها و …

میزان سختی کلمه که با 100/15 نشون می­ده 15 از 100 است و فعلا جز کلمات سخت نیست. و سایت­های مشابه­ی که از کلمات وردپرس استفاده می­کنند، و میزان سرچ کلمه (وردپرس) می­توانید مشاهده کنیم.

سئو (yoast)

در کنار kw finder یک نرم افزار دیگری هم هست به نام google Trends که ابزاری هست که به ما امکان مقایسه بین چند تا کلمه­ی کلیدی رو می­دهد فقط می­خواهیم بین وردپرس فارسی و وردپرس انگلیسی، یکی­شون به عنوان یک کلمه کلیدی انتخاب کنم.

مثلا وردپرس فارسی رو تایپ می­کنم بعد صفحه­ی جدید می­آید که سمت چپ وردپرس فارسی و سمت راست تایپ می­کنیم word press.

خب همان طور که هست در ماه­های مختلف، میزان سرچ word press به نصب وردپرس فارسی، خیلی بیشتر بوده

و قسمت پایین­تر Location، آمریکا بیشتر از وردپرس لاتین، استفاده کرده است.

این ابزار به شما کمک می­کند تا بهترین کلمه­ی کلیدی رو انتخاب کنید و در اول صفحه، location (سمت چپ) انتخاب کنید که ایران انتخاب می­کنیم طی 12 ماه گذشته، طبق دسته­بندی که می­خواین (کاری که می­خواین انجام بدین) کجا بیشتر سرچ شده (مورد چهارم)

طبق 12 ماه گذشته در ایران وردپرس فارسی بیشتر استفاده شده خب، برگردیم به نوشته­ ها در قسمت افزودن، کلمه وردپرس که آنالیز کردیم در قسمت کلید واژه کانونی : Past می­کنیم ، خب بر اساس این کلمه، ما میاییم  ، این چراغ­هایی برطرف کنیم .

چراغ­های سبز که مشکلی نیست، چراغ زرد که نیاز به بهبود دارند، چرا؛ قرمز که باید تبدیل به سبز یا زرد کنیم .

  • چراخ قرمز اولی می­گه چگالی این کلید واژه کم است ؟

خب ابتدا ما میایم تمام ( ورد پرس چیست ؟ ) را رو به تیتر تبدیل می­کنیم .

  • متای توضیحات خوب مشخص نشده ؟

ما میایم همون قسمتی که توسط گوگل به نمایش در می­آمد و پایین­تر از اون توضیح متا ، توضیح ورد پرس را می­نویسیم که کمی طولانی­تر باشد . تا خط زیر نوشته سند شود.

و عنوان سئو بهتره مطالب بیشتری قرار دهید ! تا سبز رنگ شود نوار زیر کارو مانند : عنوان  برگه  جدا کننده  عنوان سایت   چیست و کمی توضیح آن مثل ورد پرس

* از کلمه ی کلیدی حتما در عنوان سئو و نامک سئو استفاده کنید *

  • و شکل بعدی هیچ لینکی داخل متن نیست، خب ما می­توانیم از افزونه inlaystred post استفاده کنید، اما اگر می­خواهیم به صورت دستی این کار را انجام دهید مثلا میاییم مقاله ویژال کامپوز می­گیریم و لینک می­دیم (گیره) به (چرخ دنده) کلیک می­کنیم و صحفه­ی جدیدی باز می­شود به نام گذاشتن / ویرایش پیوند ، به نشانی com/ orginal – site و سایت اصلی ما رو انتخاب می­کنیم و افزودن پیوند را می­زنیم .

و تمام مشکلات برطرف شدند و تنها یک دو رد زرد هست که تصاویر موجود در این برگه خاصیت alt ندارند . ما باید کاری کنیم عکس سند دار شود .

روی عکس کلیک می­کنیم و روی گزینه (مداد) Edit / button ، قسمت متن جایگزین، می­توانید عنوان مقاله او قرار دهید. و سایت کپی کنم

سئو (yoast)

ورد پرس چیست ؟ http : // ostadi4 . com

به این شکل تمام موانع برطرف شد . خب ما چراغ سبز رو گرفتیم و سایت ما سئو شد .

اولین نکته : حداقل مقاله دارای 300 کلمه باشد و به بالا

دومین نکته : مقاله­ای بنویسید که نیازی از کاربر ما برطرف کند .

سومین نکته : حد امکان مقالات خودمون بنویسیم . کپی نباشد . چون گوگل امتیاز کمتری به سایت شما می­دهد .

(علامت چشم) این علامت چکار می­کند، هایلات کلمات کلیدی ما استفاده کردیم .

چهارمین نکته : حتما دسته بندی مقالات باشد . مثلا دسته ورد پرس که اگر می­خواین اضافه کنیم، منو سمت چپ کلیک بر روی + افزودن دسته تازه ( ورد پرس ) و می­توایم برای مقاله تصویر شاخص انجام دهیم . قرار دادن به عنوان تصویر شاخص ( در پایین صحفه )

چیزی که به صورت کوچک شده داخل سایت به نمایش داده بشه و تصویر پایین سمت چپ آمد . ( تصویر گل )

و قسمت برچسب­ها در بالای عکس (گزینه افزودن) برای اضافه کردن تگ­ها یا کلمات کلیدی مرتبط با مقاله هست . مثلا به همون رویه قبلی پیش می­ریم . و در نهایت وقتی همه­ی کارها انجام شد و به پایان رسید ، و از کادر بالایی سمت چپ از سئو نمره عالی گرفتم .

اگر ما بخواهیم برای مقاله تصویر خوبی انجام دهیم، بهترین ابزاری که معرفی کنم خود Google هستش . و داخل نوار بالای گوگل تایپ کنیم word press و داخل قسمت image می­توانید سایز و شکل و اندازه­های انتخاب کنید .

اما اگر وارد Tool بشید می­توانید size خوبی را براش انتخاب کنید مثلا

 (1200  1600 )  2MP →  large than و عکس­هایی که برای من نمایش می­ده از کیفیت بالایی برخوردار است . ابزاری کمک کننده Google  – Pic jumbo ←  { که کلمه word press سرچ کردیم ، تصاویر مرتبط به این کلمه است برامون میاره } و نرم افزاری که معرفی کنم سایت Pixabayهست که می­تونید کلمه Word press داخلش سرچ کنید . و عکس­ها به صورت لاتین سرچ کنید .

و ابزار آخر معرفی کنیم istock هست، این سایت هم عکس با کیفیت در اختیار کاربران قرار می­دهد .

 

 

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید