سئو کردن سایت  

ما ۲ نوع سئو داریم سئو داخلی و سئو خارجی، سئو داخلی اون چیزهایی هستند که مرتبط می­شوند به خود سایت و مقالات ما و سئو خارجی. مرتبط به شبکه­ های اجتماعی و کارهایی که خارج از سایتمون انجام می­دهیم.

این جلسه با هم یک مقاله رو سئو می­کنیم و قبل سئو کردن مقاله، افزونه به نام YoasT نصب می­کنیم، که بتونیم باهاش بر اساس استانداردهای گوگل مقاله سئو بکنیم. در محدوده کلمات کلیدی و نحوه کار بردن در مقاله و در نهایت عکس مناسب برای مقاله به کار می­بریم.

در ابتدا از قسمت افزونه­ها گزینه افزودن و از داخل کلید واژه، «افزونه YoasT» جستجو می­کنیم و افزونه YoasT SEO نصب می­کنید و سپس فعال می­کنید و سپس افزونه ما سئو YoasT اضافه شد و سئو ما هم، در طرف سمت راست اضافه شد.

مرحله­ی بعد ما می­خواهیم مقاله سئو بکنیم از قسمت نوشته­ها گزینه افزون نوشته­ها و سپس مجددا ری افزودن نوشته­ها کلیک می­کنیم و موضوعی که می­خواهیم در موردش توضیح بدیم، می­نویسیم وردپرس چیست و قیفی که از قبلا آماده کرده­ایم کپی می­کنم و داخل Past می­کنیم [فقط باید در قسمت دیداری باشد] بعد از نصب YoasT در پایین مقاله­ ما، قسمتی به نام SEO YoasT اضافه این قسمت چیزی است که مقاله شما در گوگل نمایش داده می­شود وردپرس چیست؟ مدرسه استادی ۴ لینک و توضیحاتی که پایین سرچ­های گوگل نمایش داده می­شود، که می­توانیم اینها رو تغییر بدیم به این قسمت می­گیم.

قسمت دوم یک آنالیز کلی از سایت شما هست که بررسی می­کنیم، کلمات کلیدی ما بر اساس کلمات کلیدی مقاله­مون سئو می­کنیم.

و اگر از نسخه Premium YoasT SEO استفاده کنیم می­توانیم همزمان چندین کلمات کلیدی استفاده کنید و حتی مقاله، در طول فیسبوک، به اشتراک بذاریم.

خب! مقاله­مون گذاشتیم حالا باید بریم سراغ کلمات کلیدی که بر اساس اون مقاله­مون سئو کنیم.

ابزاری که معرفی می­شه Kw finder هست که به ما کمک می­کند. همین عنوان وردپرس چیست؟ داخل قرار می­دهیم و دکمه find key words را کلیک می­کنیم، این ابزار، ابزار خوبی است که کلمات مشابه وردپرس را برای ما نشان می­دهد. مثلا آموزش وردپرس، آموزش طراحی سایت با وردپرس – هاست وردپرس و … که می­توانید استفاده کنید و یک سری ابزارهای مقایسه­ای دارد به نام Trend مثلا می­گه در ۱۲ ماه گذشته چه قدر سرچ شده، تعداد سرچ، تعداد کلیک­ها و …

میزان سختی کلمه که با ۱۰۰/۱۵ نشون می­ده ۱۵ از ۱۰۰ است و فعلا جز کلمات سخت نیست. و سایت­های مشابه­ی که از کلمات وردپرس استفاده می­کنند، و میزان سرچ کلمه (وردپرس) می­توانید مشاهده کنیم.

 

در کنار kw finder یک نرم افزار دیگری هم هست به نام google Trends که ابزاری هست که به ما امکان مقایسه بین چند تا کلمه­ی کلیدی رو می­دهد فقط می­خواهیم بین وردپرس فارسی و وردپرس انگلیسی، یکی­شون به عنوان یک کلمه کلیدی انتخاب کنم.

مثلا وردپرس فارسی رو تایپ می­کنم بعد صفحه­ی جدید می­آید که سمت چپ وردپرس فارسی و سمت راست تایپ می­کنیم word press.

خب همان طور که هست در ماه­های مختلف، میزان سرچ word press به نصب وردپرس فارسی، خیلی بیشتر بوده

و قسمت پایین­تر Location، آمریکا بیشتر از وردپرس لاتین، استفاده کرده است.

این ابزار به شما کمک می­کند تا بهترین کلمه­ی کلیدی رو انتخاب کنید و در اول صفحه، location (سمت چپ) انتخاب کنید که ایران انتخاب می­کنیم طی ۱۲ ماه گذشته، طبق دسته­بندی که می­خواین (کاری که می­خواین انجام بدین) کجا بیشتر سرچ شده (مورد چهارم)

طبق ۱۲ ماه گذشته در ایران وردپرس فارسی بیشتر استفاده شده خب، برگردیم به نوشته­ ها در قسمت افزودن، کلمه وردپرس که آنالیز کردیم در قسمت کلید واژه کانونی : Past می­کنیم ، خب بر اساس این کلمه، ما میاییم  ، این چراغ­هایی برطرف کنیم .

چراغ­های سبز که مشکلی نیست، چراغ زرد که نیاز به بهبود دارند، چرا؛ قرمز که باید تبدیل به سبز یا زرد کنیم .

خب ابتدا ما میایم تمام ( ورد پرس چیست ؟ ) را رو به تیتر تبدیل می­کنیم .

ما میایم همون قسمتی که توسط گوگل به نمایش در می­آمد و پایین­تر از اون توضیح متا ، توضیح ورد پرس را می­نویسیم که کمی طولانی­تر باشد . تا خط زیر نوشته سند شود.

و عنوان سئو بهتره مطالب بیشتری قرار دهید ! تا سبز رنگ شود نوار زیر کارو مانند : عنوان  برگه  جدا کننده  عنوان سایت   چیست و کمی توضیح آن مثل ورد پرس

* از کلمه ی کلیدی حتما در عنوان سئو و نامک سئو استفاده کنید *

و تمام مشکلات برطرف شدند و تنها یک دو رد زرد هست که تصاویر موجود در این برگه خاصیت alt ندارند . ما باید کاری کنیم عکس سند دار شود .

روی عکس کلیک می­کنیم و روی گزینه (مداد) Edit / button ، قسمت متن جایگزین، می­توانید عنوان مقاله او قرار دهید. و سایت کپی کنم

ورد پرس چیست ؟ http : // ostadi4 . com

به این شکل تمام موانع برطرف شد . خب ما چراغ سبز رو گرفتیم و سایت ما سئو شد .

اولین نکته : حداقل مقاله دارای ۳۰۰ کلمه باشد و به بالا

دومین نکته : مقاله­ای بنویسید که نیازی از کاربر ما برطرف کند .

سومین نکته : حد امکان مقالات خودمون بنویسیم . کپی نباشد . چون گوگل امتیاز کمتری به سایت شما می­دهد .

(علامت چشم) این علامت چکار می­کند، هایلات کلمات کلیدی ما استفاده کردیم .

چهارمین نکته : حتما دسته بندی مقالات باشد . مثلا دسته ورد پرس که اگر می­خواین اضافه کنیم، منو سمت چپ کلیک بر روی + افزودن دسته تازه ( ورد پرس ) و می­توایم برای مقاله تصویر شاخص انجام دهیم . قرار دادن به عنوان تصویر شاخص ( در پایین صحفه )

چیزی که به صورت کوچک شده داخل سایت به نمایش داده بشه و تصویر پایین سمت چپ آمد . ( تصویر گل )

و قسمت برچسب­ها در بالای عکس (گزینه افزودن) برای اضافه کردن تگ­ها یا کلمات کلیدی مرتبط با مقاله هست . مثلا به همون رویه قبلی پیش می­ریم . و در نهایت وقتی همه­ی کارها انجام شد و به پایان رسید ، و از کادر بالایی سمت چپ از سئو نمره عالی گرفتم .

اگر ما بخواهیم برای مقاله تصویر خوبی انجام دهیم، بهترین ابزاری که معرفی کنم خود Google هستش . و داخل نوار بالای گوگل تایپ کنیم word press و داخل قسمت image می­توانید سایز و شکل و اندازه­های انتخاب کنید .

اما اگر وارد Tool بشید می­توانید size خوبی را براش انتخاب کنید مثلا

 (۱۲۰۰  ۱۶۰۰ )  ۲MP →  large than و عکس­هایی که برای من نمایش می­ده از کیفیت بالایی برخوردار است . ابزاری کمک کننده Google  – Pic jumbo ←  { که کلمه word press سرچ کردیم ، تصاویر مرتبط به این کلمه است برامون میاره } و نرم افزاری که معرفی کنم سایت Pixabayهست که می­تونید کلمه Word press داخلش سرچ کنید . و عکس­ها به صورت لاتین سرچ کنید .

و ابزار آخر معرفی کنیم istock هست، این سایت هم عکس با کیفیت در اختیار کاربران قرار می­دهد .