اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
دانلود-و-آپلود-وردپرس-روی-هاست | سلام وردپرس
4.5/5

دانلود و آپلود وردپرس روی هاست

سلام دوستان عزیز ابوالفضل سلمانی هستم، در ادامه­ ی آموزش­های طراحی سایت

میریم تا آموزش ثبت ایرنیک رو به شما توضیح بدیم.

 

دانلود و آپلود وردپرس روی هاست

خب ما میریم در قسمت بعد، قسمت دانلود ورد پرس. ما تا اینجا توانستیم یه دامین خریداری بکنیم. اگر من، میبیند که من الان اسم سایت رو هم خریداری میکنم، دفعه قبلی مینوشت نو دامین، ولی الان پارس پک رو اورده و حالا من میرم وارد میشوم و اینها رو تغییر میدم. توی گوگل وارد شید و میزنید دانلود ورد پرس. روی سایت wppersian کلید بکنید، و این قسمت نوشته دریافت نگارش، و اگر این رو هم مشاهده نکردید و توی صفحه اصلی بودید، باز هم اینجا یک دریافت نگارش 51 وجود دارد و این قسمت رو هم که کلید بکنید میتونید دانلود بکنید.

خب این دانلود شد، من برمیگردم به خود پارس پک، قسمت پنل میزبان ابری و در این قسمت مدیریت هاست روی کنترل پنل کلیک میکنم. قسمت فایل منیجر وارد میشم و روی … ، این فایل­ها چه مواردی هستش، اینها دقیقاً اطلاعات سایتتون هست که حالا به شکل فولدر مای کامپیوتر ه شما میرید مثلاً آهنگی رو پلی بکنیدف مجبورید که وارد مای کامپیوتر بشید و درایو دی رو باز بکنید و یه پوشه رو باز بکنید، این هم به همین شکل هستش. شما اگر بخواهید وارد وبسایتتون بشید و فالودرها رو ببینید، مجبورید که وارد پابلیک shtml بشید و این دسته از موارد رو مشاهده بکنید. ببینید وقتی که روی فایل منیجر کنترل پنل کلیک میکنم، اینجا انواع مشخصات مدیریت هاستتون رو میبیند که به داریکت ادمین هستش از قبیل ساخت ایمیل، اکانت­ها،اینها همه هستش که گرفتن بکاپ، که خب ما با فایل منیجر کار داریم و پابلیک shtml، وقتی واردش بشید، تمامی اطلاعات سایت شما هستش، یعنی اگر این موارد رو که اینجا میبینید من توی سایتم کلیک بکنم اینها میاد، الان من اگر بیام کلش رو پاک کنم، الان اگر وبسایتم رو رفرش بکنم دیگه اون عکس­ها نیستش. پس ما یکبار تمامی اطلاعات رو پاک میکنیم و از این قسمت آپلود فایلز، کلیک میکنیم، این قسمت choose file و آدرسی که وردپرس رو دانلود کردیم وارد میکنیم و وردپرسمون رو انتخاب میکنیم و روی آپلود فایلز کلید میکنیم. این سمت چپ، پایین میزان درصد آپلود رو داره نشون میده. صبر میکنیم تا به 100 درصد برسه.

نکته­ای که وجود دارهف خود پارس پک یه قسمت داره به نام نصب خودکار اسکریپ که وردپرس رو به صورت دستی خودتون وارد بکنید، ما این رو در دوره­های قبلی آموزش میدادیم، خیلی راحت­تر هستش ولی ورژن­های قبلی وردپرس رو میاره براتون و خودش یه مقدار اذیتمون میکنه که دوباره بیایم اون رو آپدیت بکنیم. برای همین ما یه مقدار سختی میکشیم و یه کوچولو میایم از این قسمت وارد عمل میشیم، کافی هست که فیلم رو یه چند بار ببینید و استاپ کنید، مرحله به مرحله انجام بدید تا به این مرحله آپلود وردپرس برسید. نگران نباشید اگر مشکلی چیزی بودش، ما دسترسی رو گذاشتیم داخل سایت تکالیف که هم سؤالتون رو بپرسید و یا اگر مشکلی به وجود اومد ما دسترسی داریم که خود تیم ما میاد و چک میکنه سایتتون رو اگر مشکلی چیزی بود به کمک هم حلش می­کنیم. پس اول تمرین از شما و سپس اگر مشکلی بود رفع اشکالش بر عهده تیم ما. خب آپلود به پایان رسید و اینجا روی هیر کلیک میکنم و میبنید که وردپرسمون به صورت زیپشده اینجا قرار داده شده و کافی هست که روی اکسترکت کلید بکنم، یعنی از حالت فشرده خارج میکنم و اینجا هم روی اکسترکت کلید میکنم.

دانلود و آپلود وردپرس روی هاست

خب برمیرگردم به این قسمت و دیگه به این پوشه احتیاجی نداریم، این فایل زیپ رو میتونیم پاکش بکنیم و روی خود وردپرس وارد میشم، ما میخواهیم تمامی اینها رو انتخاب کنیم، روی سلکت، تماماً انتخاب میشن و روی اد تو کلیپ برد انتخاب میکنم و کلی میکنیم و برمیگردیم روی up a level، این قسمت move clipboard files here رو انتخاب میکنیم. تمامی اطلاعات داخل پوشه ورد پرسمون به صفحه اصلی وبسایتمون انتقال پیدا کرد. دیگه به این پوشه احتیاجی نداریم و پاکش میکنیم. هم اکنون اگر من وبسایتم رو دوباره رفرش کنم، میبینید که صفحه راه­اندازی وردپرس برای اومد.

این مطالب را هم حتما بخوانید

2 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • سلام ممنون از مطلب خوبتون

    من با mobirise یک لندینگ پیچ برای وردپرس طراحی کردم

    بعد در هاست در مسیر مدیریت فایل- html در کنار سایر فایل های وردپرس بارگذاری کردم اما حتی با گذشت چند روز در وبسایم چیزی نمایش داده نمیشه. مشکل از کجاست؟

دیدگاهتان را بنویسید