آموزش خرید هاست و دامنه از پارس پک | سلام وردپرس
4.5/5

خرید هاست و دامنه از سایت پارس پک

سلام دوستان عزیز، درادامه آموزش طراحی سایت درخدمتتان هستم

 

تا اینجا ما توانستیم یک اکانت در پنل پارس پک ایجاد کنیم .

از اینجا وقتی شما روی ورود کلیک کنید صفحه‌ای برای شما می‌آید

که  روی پنل میزبان ابری کلیک کنید

حالا روی سفارش کلیک می‌کنم

نام دامنه مد نظرم را وارد می‌کنم ostadi4.com Caps Lock هم روشن بود البته فرقی ندارد این دامنه در دسترس هست میزان فضا را روی هرکدام از موارد با موس اشاره کنید توضیح می‌دهد پهنای بند یعنی چه، میزان فضا را ۱۰۰۰ مگابایت درنظرمی‌گیرم و پهنای باند را روی ده گیگ می‌گذارم پردازشگرهم مناسب است و رم هم خیلی پایین بود روی ۱۰۲۴ تنظیم می‌کنم ۵۱۲هم مناسب هست.

اما ترجیح من روی یک گیگ هست و تعداد بازدید در لحظه هم فعلا اوکی هست .

من به‌شما یاد خواهم داد که چطور اگر دیدید به عدد ده نزدیک می‌شود پنل را ارتقاء بدهید.

اما یک اطلاعاتی هست که فعلا برای شروع مناسب هست

هزینه هاست ۹۳۵۰۰ تومان.

خرید هاست و دامنه از سایت پارس پک

کد تخفیف را اینجا وارد می کنم

salmaniwp30 این را شما وارد کنید می‌توانید هاست را با سی درصد تخفیف وارد کنید

البته دامنه را با قیمت ثابت، روی افزودن کلیک بکنید

می‌توانید مشاهده بکنید

حتما دقت کنید مغایر با اطلاعات بالا نباشد

الان یک گیگ فضا داریم پهنای باند ۱۰وcpu  همان پردازشگر هست و رم هم ۱۰۲۴ و تعداد بازدید در لحظه هم ۱۰ است هزینه نهایی ۱۴۵۴۵۰ هست

الان اگر روی فاکتور کلیک کنم.

من را به باکسی هدایت می‌کند که می‌توانم روی نمایش فاکتور کلیک کنم برای پرداخت، در بالا روی پرداخت کلیک می‌کنم.

از کارتی استفاده بکنید که مخصوص پرداخت هست رمز دوم داشته باشید.

معمولا کارتی که استفاده می‌کنید به این خاطر گفتم مخصوص پرداخت باشد که سقف معینی قرار بدهیم

برای امنیت کارت شما هم مفید هست من این را پرداخت می‌کنم و پیام پرداخت موفقیت‌آمیز بود را می‌بینیم

هم‌اکنون روی پنل میزبانی ابری کلیک می‌کنیم فضای میزبانی برای من فعال شد به gmail برمی‌گردیم .

وارد گوگل می‌شویم و همانطور که مشاهده می‌کنید و احتمالا برای شما هم این ایمیل‌ها ارسال شده است.

محصولتان را اینجا آورده رسیده پرداختتان را آورده ثبت دامنه را  آورده میزبان ابری را به شما توضیح داده است .

از همه مهم‌تر این قسمت هست قسمتی که شما باید دامین ostaadi4 را تایید بکنید.

الان توی نوار آدرس ostaadi4.com تایپ کنم پارس پک برایم باز می‌شود واگر چندروز بگذرد ومن روی ایمیل تایید کلیک نکنم توی سایت می‌نویسد که نیاز به تایید دارید یک قمست در ایمیل تایید هست نوشته لطفا روی لینک زیر برای تایید ایمیل آدرس دامین کلیک کنید.

((Please click on following to confirm that you have received این لینک را من کلیک می‌کنم و اینجا به من یک پیغام می‌دهدکه اگرشما مایل هستید activat یا فعال بشود کلیک کنید.

طبق پیغامی‌که ما مشاهده می‌کنیم این تاییدیه موفقیت‌آمیز بوده و از اینجا به بعد مشکلی با سایتمان نخواهیم داشت.

این پنجره را می‌بندم اینجاهم دیگر ایمیل جدیدی نداریم که چک کنیم و من با ورود به پارس پکم می‌توانم مشاهده کنم‌که فضای میزبانی برای من فعال شده، پهنای باندی که دارم مدیریت  هاست می‌توانم داشته باشم جلوتر این موارد را به شما توضیح خواهم‌داد.

تا اینجای کار ما توانستیم یک دامنه و هاست را بگیریم و به همدیگر متصل کنیم

در آموزش بعد با نصب وردپرس سایتمان را راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم اولین مقاله را در سایت منتشرکنیم. ممنون که با من همراه بودید.****************

آموزش به روز شده خرید هاست و دامنه

خرید هاست و دامنه

خرید هاست و دامنه

در این قسمت قصد داریم تا وردپرسمون رو بریم تا نصب بکنیم

هدف این فیلم این هستش و بسیار مقدماتی داره، ما جمیل باید داشته باشیم. جیمیل رو داریم، حالا میریم برای ثبت­نام هاستینگمون

خدمتتون عرض کردم که سایت­های مختلفی وجود دارد و من از پارس پک استفاده میکنم.

قسمت ثبت­ نام، ثبت­ نام میکنم، اینجا اسم، فامیل، ایمیلتون. روی من ربات نیستم کلید بکنید و آدرستون رو کاملتر وارد کنید. من روی ثبت­نام کلید میکنم. خب حساب کاربری با موفقیت ایجاد شد، روی ورود که کلید بکنم، بعد از دفعه­ی اولی که روی ورود کلید کردم، از من پسورد نمیخواد، اما دفعه­های بعد اگر بیام روی ورود کلید بکنم، این اطلاعات کاربری که اینجا برای من ایمیل شده رو میتونم وارد کنم و وارد وبسایت پارس پک بشم.

خرید هاست و دامنه

خب همانطور که میبینم یه مشخصات کلی از من اینجا وجود داره، روی پنل میزبان ابری کلید میکنم و از قسمت سفارش میام و نام دامنه­ای که مدنظرم هست رو وارد میکنم. این دامنه آزاد هست که حالا من میتونم اینجا ۵۰۰ مگ یا یک گیگ رو انتخاب بکنم، من پیشنهادم روی یک گیگ هست، پهنای باند ۵ گیگ، رم حداقل ۵۱۲ و توصیه شده ۱۰۲۴ مناسب هستش و به علاوه اینکه کد تخفیف هم اینجا میتونم نگاه کنم، خب من یک مقدار تغییرات دادم با توجه به اینکه فضایی که میخوام، چون یه سایت تستی میخوام راه بندازم، میزان فضا رو ۵۰۰ مگ آوردم.

توصیه میشه روی ۱۰۰۰ باشه و رمتون هم روی ۱۰۲۴ باشه.

دوره­ی هاستتون هم ترجیحاً یک ساله بشه و هاست ایران، سیستم عامل لینوکس و دوره­ی ثبت دامنه هم سالیانه. من تایید کوپن رو کلید بکنم و افزودن رو انتخاب بکنم دیگه این دوتا عدد با هم جمع می­شوند و حالا میتونید که اینجا یکبار مشاهده بکنید، دقیق یکبار چک بکنید که نام دامینتون رو اشتباه وارد نکرده باشید. حالا من میزان فضا رو ۵۰۰ در نظر گرفتم، برای من درست هست شما هم چک بکنید.

و همجنین من میخوام ای آر رو هم بگیرم. اینجا نیک هندل رو میخواد که روی علامت سؤال کلید بکنید کامل به شما گفته که به چه صورت هست، کاملاً توضیح داده از چه طریق وارد نیک هندل بشید. توضیح داده و این توضیحات رو مشاهده بکنید و توی ایرنیک عضو بشید. من قبلاً عضو بودم، وارد میشم و نیک هندلم رو یا همون شناسه یونیکم رو، خب اینجا شناسه یونیکم هست و من میرم اینجا و این رو وارد میکنم و این ۷ هزار تومان هم اینجا انتخاب میکنم. من هم اینجا دامین دات کام رو گرفتم و هم دات آی رو. به علاوه این هاست که در واقع یکساله هست با مشخصاتی که اینجا مشاهده میکنید. و میرم برای هزینه نهاییش که ۲۰۱ هزار تومان هست صدور فاکتور رو میزنم. ممکن هست برای شما متغییر باشه با توجه به فضایی که انتخاب کردید اگر ظرفیت فضاتون ۱۰۰۰ باشه، قاعدتاً هزینش یکم بیشتر میشه که حالا در هزینه نهایی هم متغییر خواهد بود.

صدور فاکتور رو انتخاب میکنم، نمایش فاکتور رو انتخاب میکنم. اینجا کد تخفیف اومده ۳۰ درصد تخفیف داده که حالا طبق صحبت­هایی که باهاشون انجام دادم این کد تخفیف رو دادند و همچنین کد هاست. کد دامنه دات کام، یکبار دیگه چک میکنم.

دامین آی آر رو هم چک میکنم. و میرم برای باین قسمت بالا پرداخت. در هنگام پرداخت حتماً توجه داشته باشید که https باشه بالا و همچنین ترجیحاً از کارتی استفاده بکنید که مخصوص خرید  اینترنتیون هست و خب حالا هزینه­های کمتری رو داره. که حالا یه سقف مثلاً یک تومان در نظر گرفتید برای خریدهای اینترنتی­تون یا یه سقفی، ۱۰ تومان یا ۲۰ تومان هر چی، ولی اون کارتتون مخصوص خرید باشه که رمز اینترنتی داشته باشه و شناسه دوم هم که بتونید استفاده بکنید و ترجیحاً رمزتون رو از این صفحه کلید ایمن استفاده بکنید. پرداخت با موفقیت انجام شد، برمیگردم  به پارس پک و روی فضای میزبان ابری کلید میکنم، میبیند که این فضای میزبانی من در حال ساخته شدن هست که کمی طول میکشه. قسمت اینجا ویرایش مشخصات حساب رو یکبار انتخاب بکنید و بیاید و کلمه عبورتون رو دلخواه تغییر بدید، رمز عبور فعلیتون رو شما اگر وارد جیمیلتون بشید، مثلاً ابتدا کلمه عبود داره من کپی میکنم و رمز عبور فعلی و رمز عبور جدید هم انتخاب میکنم. خب رمز عبور عوض شد، من یکبار خروج روانتخاب میکنم و این قسمت ورود هم داره، قسمت ورود کابران هم هست، ایمیل و کلمه عبور رو وارد میکنم و وارد میشوم، یکبار دیگه روی پنل میزبان ابری اگر کلید بکنم، میبینید که فضای میزبانی ساخته شد، پهنای باند هم مشخص هستش، دامین­ها مشخص هستش و توی خود جیمیل هم اطلاعات اومده که چندین ثبت سفارش انجام شده که میتونید مشخصات رو ببینید. رسید پرداخت وجود داره، ثبت دامنه وجود داره، رسید پرداخت اینترنتی اومده و کد میزبان ابری هم مشخصات هاست رو به شما ایمیل کرده. ما تا اینجا توانستیم هاستمون رو خریداری بکنیم، از کوپن تخفیف استفاده بکنیم و اطلاعات رو ذخیره بکنیم. در ایمیلی که اینجا وجود دارد تمام اطلاعات پارس پکتون هست، یا اطلاعات ورود با هاستتون وجود دارد، تمام اینها رو شما در یک فایل ورد میتوانید ذخیره بکنید که اگر دسترسی نداشتید به ایمیلتون و یا اگر خواستید اون رو در اختیار پشتیبان سایتیتون قرار بدید، بتوانید با یک فایل ورد خیلی راحت انتقال بدید که وارد بشوند، پس ذخیره اطلاعات رو داشته باشید حتماً، پسورد جیمیلتن رو به یاد داشته باشید و یا در جای امن یادداشت بکنید که بتونید وارد بشید و مشکلی توی ورود نباشه. این یکی از مشکلات مهمی که بچه­های دوره­های قبلی مشکل داشتن. اینکه حتماً یک فایل وردی درست بکنید و اطلاعات پسوردتون رو اونجا ذخیره بکنید یا یه حالتی بشه که اینها همیشه به یادتون بمونه. پس از چند دقیقه که ما دامین رو ثبت کردیم، یک ایمیلی برای ما میاد به نام، نو ریپلای در واقع میخواد آدرس سایت شما رو تایید بکنه که شما شخصی هستید که میخواد دامین خریداری شده رو روش کار بکنید، حالا من دامین ابولفضل سلمانی دات کام رو گرفتم و بایستی روی این لینک بلنده هست، روی این کلیک بکنم و از من خواسته که روی این لینک اکتیویت کلیک بکنم.

خب همانطور که میبینید تایید موفقت­آمیز انجام شد و سایت من بالا هست.

خرید هاست و دامنه

اگر شما روی این پیغام تایید کلیک نکنید و تقریباً یک ده روز هم بهتون فرصت میده و دوباره به شما ایمیل میده و اگر دوباره تایید نکنید دو سه روز بعد دامینتون رو میبنده و دیگه شما نمیتونید کار بکنید و برای همین هست که بایست روی این لینک طولانی کلیک کنید و این قسمت رو حتماً تایید بکنید که جلوتر دامینتون رو نبندند و خب از سازمان جهانی هست که نظارت میکنند به دامنه­های دات کام. مچکرم، تا اینج ما تونستیم هاستمون رو بخریم و حالا در قسمت بد میریم که وردپرسمون رو دانلود کنیم و نصب کنیم و ادامه ماجرا.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید