فناوری و امنیت شبانه

4.5/5

فناوری و امنیت شبانه

فناوری و امنیت شبانه ، سلام وردپرس سلامی به سلامتی خود و سایت شما

اینکه دارین این مقاله رو می خونین از یک دغدغه ای در ذهن خودتون شروع شده، اینکه کلی کسب و کار که قبلا هیچ ارتباطی با دنیای مجازی نداشتن و مشتری هاشون رو از طریق تبلیغات محیطی یا دهان به دهان پیدا می کردند دیگر الان نه تنها مشتری هاشون رو از طریق دنیای مجازی اعم از سیستم کامپیوتری یا موبایل با حرفه شون آشنا می کنن بلکه بیشتر خدماتشون هم از طریق دنیای مجازی به دست مشتری می رسه

داستانی بی ارتباط به فناوری

اسفند ماه سال 94 حدود ساعت 11 شب دختر خانمی منتظر تاکسی بود، چند دفعه ماشین های شخصی جلو پایش ترمز زدند اما او منتظر ماشین زرد تاکسی شد.. ادامه داستان را از زبان این خانم بخوانید:

هانیه که ١٧ سال دارد به مأموران گفت: ساعت ١٠ شب در منطقه میدان امام حسین (ع) منتظر تاکسی بودم و حتی چند خودروی شخصی نیز که به سمت میدان خراسان می رفتند جلوی پایم توقف کردند اما منتظر ماندم تا سوار بر تاکسی شوم.

وی افزود: وقتی سوار تاکسی زردرنگ شدم مرد میانسال که پشت فرمان بود گفت که ابتدا این مرد جوان را در بزرگراه آهنگ پیاده می‌کنم و سپس شما را می رسانم و  در مسیر نیز مسافر جوان با راننده درباره کار صحبت کرد و همه چیز عادی به نظر می رسید تا اینکه راننده اقدام به روشن کردن سیگار کرد.

مرد جوان که در صندلی جلو بود ابتدا به روشن بودن سیگار اعتراض کرد و سپس خواست تا برای دور بودن از دود سیگار در صندلی عقب بنشیند که این کار صورت گرفت و سپس پسرجوان خواست تا شماره‌ام را در اختیارش بــــگذارم که مخالفت کردم اما وی گوشی ام را گرفت و به شماره موبایلش زنگ زد، سپس سرم را گرفت و به پایین صندلی‌ برد و در همان وضعیت دست به اذیت و آزارم زد.

دختر نوجوان در حالی که اشک می‌ریخت ادامه داد: خودرو در کنار خیابان توقف کرد و مرد جوان که علی نام دارد پشت فرمان نشست و مرد میانسال به سراغ من آمد و خودرو دوباره شروع به حرکت کرد.از ترس حالم بد شده بود به دنبال راه فرار بودم و از آنها خواستم تا برایم آب بخرند که در جلوی فروشگاهی ایستادند و مرد جوان برای خرید آب از خودرو پیاده شد و من نیز که حالت تهوع داشتم به این بهانه از خودرو پیاده شدم و همین بهترین فرصت برای فرار بود که داخل فروشگاه دویدم و کمک خواستم. ( لینک خبر)

خوب خدا رو شکر اینبار ختم به خیر شد.. اما اگر بار دیگر، دختر خانمی که ممکن است از اقوام نزدیک شما باشد آن موقع شب بخواهد سوار تاکسی شود چه باید بکند؟

ارتباط فناوری به داستان

اینبار فناوری به کمک ما آمده است.. با وجود نرم افزار هایی مثل اسنپ یا تپ سی، مشخصات راننده از قبل ثبت شده و می توان هر ساعتی از شبانه روز با خیال راحت تاکسی گرفت.

فناوری و تسریع در پاسخ

امروزه دیگر فناوری به خانه های تک تک ما نفوذ کرده.. خانم های خانه داری که با گوشی خود می توانند به اطلاعات مفیدی مثلا راجع به کودک دلبندش دست یابد یا یک تور مسافرتی رزرو کند..

آقای خونه که می تونه با گوشی خودش سرما و گرما خونه رو تنظیم کنه… همه و همه به یک عامل برمی گردد تسریع در پاسخ و رضایت شما.

گاهی این تسریع در پاسخ همانند سایت فروشگاهی بزرگ مانند دیجی کالا ظاهر می شود و گاهی همانند یک اَپ معمولی خانه داری در گوشی همراه.

یک پیشنهاد

پس اطلاعاتمان را راجع به فناوری بالا ببریم، پیشنهاد می کنم حداقل روزی 10 دقیقه راجع به فناوری مطالعه ای داشته باشین تا به مرور زندگی سالم همراه با فناوری و هم بدون آن را تجربه کرده و لذت ببرید.

سپاس از همراهی شما

ابوالفضل سلمانی

سلام وردپرس سلامی به سلامتی خود و سایت شما

این مطالب را هم حتما بخوانید

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • با سلام خدمت استاد سلمانی
  مقاله خوب و جالبی بود، لکن این سئوال مطرح است که همه سایتها اعلام میکنند که در خصوص فناوری اطلاعات دارند، مرجع اصلی اطلاعات کدام سایتها هستند و از کجا باید به صحت مطالب هر سایت پی برد؟
  با تشکر از شما

  • سلام استاد محترم
   یکی از خصوصیات مثبت و منفی هر سایتی به همین شکل هست که شخص واقعا نمی داند این صحبت هایی که صورت گرفته چقدر معتبر است
   برای پاسخ سوال شما می توانید اگر یک مسئله ای برای شما مهم است آن را در گوگل مجدد سرچ نمایید و پاسخ ها را مقایسه کنید.. ممنون از شما 🙂

 • مسئله مهمی را مطرح نمودید، واقعا کم بودن سطح مطالعه و دانش در حوزه فناوری هست که بسیاری از مشکلات و سختی‌ها رو داریم تحمل میکنیم…
  ممنون از اطلاعاتی که قرار میدهید.

دیدگاهتان را بنویسید