4.5/5

ساختن جیمیل

آموزش ساخت جیمیل

در این قسمت قصد داریم اکانت   gmailدرست کنیم وارد اکانت گوگل می‌شویم بالا سمت چپ صفحه در قسمت ورود می‌توانید با استفاده از حسابی دیگر در قسمت ورود، روی ایجاد اشتراک کلیک کنید

من مشخصات را وارد می‌کنم

نام کاربری که به gmail من بخورد  osttadi4 گذرواژه هم انتخاب می‌کنیم همان پسورد ورود شما یه gmail است حتما یادداشت کنید.

osttad4 قبلا گرفته شده اگر یک a اضافه کنم osttaadi4 صحیح هست روی بعدی کلیک می‌کنیم.

پنجره باز شده در بالای صفحه با انتخاب گزینه save پسورد را ذخیره می‌کند.

آموزش ساختن جیمیل

اینجا شما می‌توانید شماره تلفن را بدهید اختیاری هست و یک ایمیل دیگری وارد کنید که اگر پسورد آن را یادتان رفت به این ایمیل ارسال کند

تاریخ تولد شما را گفته است برای تبدیل تاریخ تولد از شمسی به میلادی  time.ir می‌توانید استفاده کنید .

کدی به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌کند کد را وارد می‌کنید و روی تایید کلیک می‌کنید.

یک سری حریم خصوصی هست که شما می‌توانید مشاهده ومطالعه کنید پایین بیاید و روی موافقم کلیک کنید.

به همین سادگی من gmail را ساختم شما اگر روی دایره بالا سمت چپ کلیک کنید می‌توانید آدرس gmail را کپی کنید.

اگر وارد بشوید ایمیل‌هایی که تا الان به شما ارسال شدکه فکرکنم یک‌دانه خوشامدگویی از طرف گوگل هست

مشاهده بفرمایید در این پنجره که باز شده یک سری موارد را نشان می‌دهد روی بعد کلیک کنید توضیح داده که به چه صورت gmail را شخصی‌سازی کنید می‌توانید روی گوشی و موبایل هم داشته باشید و این شکل مزایا، تا اینجا توانستیم gmail را بسازیم برای ثبت‌نام در سایت‌ها به کار می‌آید .

 

آموزش ایجاد ایمیل با گوگل (ساخت اکانت جی میل)

میشه گفت هر شخصی که با اینترنت سر و کار داره نیاز به یک ایمیل داره. اگر میخواین از یک فروشگاه اینترنتی خرید کنید باید ایمیل داشته باشید. اگر میخواین در یک سایت، انجمن و … ثبت نام کنید، باز هم نیاز به یک ایمیل دارید. اگر کسب و کار اینترنتی دارید حتما از ضرورت داشتن ایمیل مطلع هستید.

خب حالا این ایمیل چی هست؟

ایمیل کاری مشابه نامه را انجام میدهد. در قدیم برای همدیگر نامه می نوشتند و حالا ایمیل می فرستند. البته ارسال نامه و دریافت جواب آن چند روزی طول می کشید. ولی ارسال ایمیل و دریافت جواب آن شاید چند دقیقه هم بیشتر طول نکشد.

میشه گفت با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و واتساپ دیگه کسی از ایمیل برای ارسال پیام استفاده نمی کنه. ولی چون کاربرد ایمیل تنها برای ارسال پیام نیست و برای کارهای رسمی استفاده از ایمیل رایج تر است، هنوز ایمیل منسوخ نشده و افراد زیادی هر روزه اکانت های ایمیل جدیدی ایجاد می کنند.

بعضی از شرکت ها مثل گوگل و یاهو خدمات ایمیل رایگان ارائه میدهند و شما میتوانید به صورت رایگان یک اکانت ایمیل برای خود ایجاد کنید.

روش ساخت ایمیل یا اکانت جی میل:

ما برای ایجاد ایمیل از سایت گوگل استفاده می کنیم. برای استفاده از خدمات و سرویس های گوگل نیاز به یک اکانت گوگل یا جی میل (ایمیل) داریم.

1.برای ایجاد جی میل ابتدا عبارت gmail را در نت سرچ نمایید. و به سایت google.com › gmail وارد شوید. ( برای ورود سریع تر می توانید روی این لینک کلیک نمایید)

 

2.بعد از کلیک روی این گزینه صفحه ای باز می شود. این صفحه، صفحه لاگین یا ورود نام دارد. که از آن برای ورود به جی میل مان استفاده می کنیم. ولی چون هنوز جی میل نداریم و قصد ما ایجاد جی میل هست، روی گزینه روی گزینه Create account یا ایجاد حساب کلیک می کنیم.

بعد از کلیک روی ایجاد حساب از شما پرسیده می شود که ایمیل را برای چه کاری می خواهید؟ برای خودم یا برای مدیریت کسب و کارم. بسته به هدفتون از ایجاد ایمیل یک گزینه را انتخاب کنید. ما گزینه «برای خودم» را انتخاب کردیم.

 

3.در صفحه باز شده شما باید نام و نام خانوادگی و همچنین نام کاربری و رمز خود را وارد نمایید.

انتخاب نام کاربری مناسب:

در انتخاب نام کاربری دقت کنید چون این نام همان آدرس ایمیل شما خواهد شد. بهترین نام کاربری نام و نام خانوادگی شماست .(مثل: alimohamadi) همچنین می توانید از نام خود و کاری که در آن مهارت دارید استفاده کنید. (مثل: aligrafic ) ولی پیشنهاد می کنیم از نام شرکت خود استفاده نکنید. چون قرار نیست تا ابد در آن شرکت کار کنید.

نام کاربری مانند شماره تلفن یکتاست. یعنی دو نفر نمیتوانند یک آدرس جی میل مشابه داشته باشند. پس ممکن است شما نام کاربری ای تعیین کنید که قبلا کسی آن را برای خودش قرار داده باشد و شما اخطار تکراری بودن را مشاهده نمایید. اگر اخطار تکراری بودن نام کاربری را مشاهده کردید، میتوانید با تغییرات جزئی نام کاربری مورد نظر خود یک نام کاربری یکتا پیدا کنید. به طور مثال از نقطه و خط فاصله استفاده کنید. (مثل: ali.mohamadi و یا ali-mihamadi , ali_mohamadi ) اگر این موارد هم جواب نداد می توانید اعدادی به آخر ایمیل خود اضافه کنید. سعی کنید این اعداد از یکی دو عدد زیادتر نشوند. این اعداد میتواند دو رقم آخر شماره موبایلتان یا روز تولدتان باشد. (به طور مثال: ali.mohamadi32 )

توجه کنید حروف کوچک و بزرگ در تعیین نام کاربری تاثیری ندارد. یعنی alimohamaiبا Alimohamadi یکسان است.

انتخاب رمز ورود مناسب:

در قسمت رمز، یک کادر برای گذرواژه و یک کادر هم برای تایید آن می باشد. ورودی شما در هر دو کادر باید مشابه هم باشد. رمز عبور شما نباید ساده باشد. یک رمز عبور قوی  شامل 8 کارکتر می باشد که در این کاراکترها باید عدد و حروف کوچک و حروف بزرگ و نماد باشند. (به طور مثال: a1n3.GH89 ) دقت کنید که حروف کوچک و بزرگ در تعیین رمز مهم هستند.  یعنی رمز a1n3.GH89  با A1n3.GH89 فرق دارد.

در ضمن بهتر است رمز عبوری که برای ایمیل خود استفاده می کنید، با رمز عبورهای دیگرتان مثل رمز عبور به سایتهای دیگر یکسان نباشد.

بعد از تعیین این موارد روی گزینه بعدی کلیک نمایید.

 

4.در این صفحه گوگل از شما موارد جزئی تری مانند شماره تماس و سن و جنسیت را می پرسد.

وارد کردن شماره تماس و ایمیل بازیابی ضروری نمی باشد ولی این موارد برای امنیت بیشتر حسابتان است. اگر در آینده رمز عبور خود را فراموش کردید می توانید از طریق شماره تماس و یا ایمیل بازیابی به ایمیلتان وارد شوید. پیشنهاد می دهیم شماره تماس را حتما وارد نمایید.

بعضی از سرویس های گوگل محدودیت سنی دارد و افراد بالای 18 سال فقط میتوانند از آن استفاده کنند. پس گزینه های تاریخ تولد ضروری است. تاریخ را باید به صورت میلادی تعیین کنید. اگر تاریخ میلادی تولد خودتان را نمی دانید با یک سرچ عبارت تبدیل تاریخ در گوگل میتوانید سایتهایی را پیدا کنید که تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل می کنند.

در قسمت جنسیت هم جنسیت خودتان را وارد نمایید. و سپس روی دکمه بعدی کلیک نمایید

  1. در صورتی که شماره تماستان را وارد کرده باشید، از شما میخواهد آن را تایید کنید. اگر شماره تماس رو درست وارد کرده اید روی گزینه ارسال کلیک کنید. اگر شماره تماس اشتباه است روی گزینه بازگشت کلیک نمایید. و در صورتی که فعلا قادر به تایید شماره تماس نیستید گزینه فعلا نه را کلیک نمایید.

.بعد از کلیک روی دکمه ارسال پیامکی حاوی کد تایید برای شما ارسال می شود. کد را در کادر خالی وارد نمایید.

در بعضی مواقع شما پیامک را دریافت نمی کنید. می توانید گزینه «در عوض تماس گرفته شود» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تماسی دریافت می کنید که بعد از یک پیام تشکر، کد تایید برای شما خوانده میشود. بعد از وارد کردن کد، گزینه تایید را کلیک نمایید.

7.در صفحه بعد از شما می پرسد که آیا میخواهید از شماره تلفنتان استفاده های دیگری مانند تماس ویدیویی و …. داشته باشید یا نه. میتوانید یکی از گزینه های بله موافقم یا رد شدن را انتخاب نمایید.

8.در صفحه بعد قوانین و شرایط استفاده از سرویس های گوگل را مشاهده می کنید. بعد از مطالعه آن ها دکمه موافقم را کلیک کنید.

تبریک میگم اکانت جی میل شما ایجاد شد.

پس از اتمام پروسه ایجاد جی میل به طور خودکار به صفحه جی میل هدایت می شوید.

و یا ممکن است تنها در بالای مرورگر شما لینکی برای ورود به اکانت جی میل ایجاد شود. با کلیک روی عبارت Gmail میتوانید به صفحه جی میل خود وارد شوید.

در صفحه جی میل در کادر میزان راه اندازی می توانید تنظیماتی مانند طرح زمینه و تصویر نمایه را شخصی سازی کنید. و یا مخاطبین خود را وارد نمایید. این موارد نیاز به توضیحات بیشتری دارد که در این مقال نمی گنجد.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید