تحریم رسلو دامنه های ایرانی

4.5/5

تحریم رسلو دامنه های ایرانی

در چند روز اخیر، مطالبی در سایت ها منتشر شد مبنی بر اینکه شرکتی که بیش از 80% دامنه های ایرانی را برعهده داشت، تحریم هایی را علیه کاربران ایرانی وضع کرده است، اسم آن شرکت رسلو می باشد. روند کلی این مقاله را در نرم افزار مایندمپ ترسیم کردم که می توانید مشاهده نمایید تحریم رسلو سلام وردپرس

رسلو چیست؟

شرکتی ست که نگه داری بیش از 80% دامنه های ایرانی را برعهده داشت و بدون اعلام قبلی تمامی دامنه های ایرانی را تحریم کرد.

چرا تحریم؟

از سال 92 شرکت رسلو، دو تابعیتی بودن هندی آمریکایی خود را به صورت کامل به آمریکایی تغییر داد و طبق قوانین آمریکا امکان ارائه سرویس به ایرانیان را نداشت و اینکه به تازگی اعلام کرد که دیگر ثبت دامنه در این شرکت برای ایرانیان وجود ندارد و هر چه سریع تر می بایست انتقال دامنه صورت گیرد

دامنه من هم جزء تحریم هاست؟

برای اینکه بدانیم آیا دامنه ما هم جزء تحریم ها هست یا خیر می توانید به سایت http://who.is مراجعه نمایید و آدرس سایت خود را وارد کرده و در قسمت registrar info اگر عبارت REALTIME REGISTER B.V نوشته شده بود یعنی دامنه سایت شما هم جزء تحریم ها قرار دارد.

1- ابتدا به سایت http://who.is مراجعه نمایید

تحریم رسلو سلام وردپرس

2- سپس آدرس سایت خود را در کادر وارد کرده و بر روی دکمه سرچ کلیک نمایید.

تحریم رسلو سلام وردپرس

اگر همانند عکس بالا، روبه روی Name عبارت REALTIME REGISTER B.V قرار داشت یعنی دامنه سایت شما در لیست تحریم قرار دارد و می بایست هر چه سریع تر نسبت به انتقال دامنه به یک رجیسترار دیگر اقدام نمایید.

حالا چکار کنم؟

پس از مراجعه در سایت  http://who.is ، نوبت آن است که به پشتیبان سایتی که از آن دامین خود را تهیه نموده اید، تیکتی با موضوع انتقال دامنه ارسال کرده و درخواست نمایید تا دامین شما را به یک رجیسترار دیگر سوییچ نمایند که شما می بایست هزینه تمدید یک سال دامین دیگر را بپردازید و از آن زمان تا یک سال دیگر دامین شما در شرکت جدید تمدید خواهد شد. معمولا پس از گذشت چند روز دامین شما منتقل خواهد شد و می توانید با مراجعه مجدد به سایت https://who.is و تایپ دامین سایت خود از انتقال آن مطمئن شوید. همانند عکس زیر:

تحریم رسلو سلام وردپرس

همانطور که مشاهده می فرمایید در جلوی Name یک عبارت دیگری قرار گرفت که نشان دهنده تغییر شرکت نگه دارنده دامنه می باشد. اگر سوالی راجع به این مقاله هست می توانید از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.

اوووپس! نتوانستیم جای گذاری فرم شما را انجام بدیم.

این مطالب را هم حتما بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید