بهبود سرعت سایت 

بهبود سرعت سایت 

سلام عرض مي­كنم خدمت دوستان استادي.

عبيري هستم

در اين جلسه قصد داريم تا شما را با افزونه­اي كه باعث مي­شود سرعت سايت شما افزايش پيدا بكند و در كدها و عكس­ها و فايل­هاي شما عمل بهينه سازي را انجام دهد را نصب و راه اندازي بكنيم.

در ابتدا قبل از هر كاري سايت­مان را يك آناليز مي­كنيم ببينيم در چه وضعيتي هست.

سايت­مان را كليك راست مي­كنيم، كپي مي­كنيم و مي­اييم داخل گوگل من قبلا اينجا سرچ كرده بودم gtmetrix را تايپ مي­كنيم بعداز نوشتن gtmetrix اولين سرچي را كه داخل گوگل بالا آمد سرچ مي­كنيم. سايت­مان را كه كپي كرده بوديم در اينجا پيست مي­كنيم و آناليز را مي­زنيم. چند دقيقه صبرمي­كنيم تا آناليز روي سايت ما انجام شود و پس از اينكه آناليز انجام شدف، مواردي را كه مشكل هست و مواردي كه ما نمره­ي كامل يا A گرفتيم را نشان مي­دهد. نمره­ي كلي كه به ما داده در PageSpeed ما نمره­ي شصت و نه درطيD بوده، YSlow مان شصت و نه بوده كه مربوط به ياهو مي­شود Fully Loaded time مان هفده ثانيه طول كشيده،  Sizeصفحه­امان يك مميز چهارده مگا بايت و تعدا  Requests سي و نه Requests. ما مي­خواهيم اين را بهبود بدهيم و تا حد زيادي سرعت لود سايت­مان را پايين بياوريم كه هم از نظرSioبهتر شود برايمان و هم اينكه كاربرهايمان سايت ما را ترك نكنند

بهبود سرعت سایت

وارد سايت خودمان مي­شويم در قسمت پيشخوان، قسمت افزونه­ها افزودن در قسمت جستجو آن افزونه­اي را كه مي­خواهيم نصب كنيم را تايپ مي­كنيم. اينجا تايپ مي­كنيم W3 total cache پس تايپ W3 total cache در قسمت جستجوي نتايج روي اولين گزينه­اي كه آمد روي همين گزينه نصب را كليك مي­كنيم. پس از نصب روي گزينه­ي فعال كردن كليك مي­كنيم. خوب، افزونه ما به خوبي نصب شد و فعال شد. در نوار پيشخوان گزينه­ي پرفومنس يا كارايي اضافه شده، در ابتدا وارد قسمت General settings مي­شويم براي يك سري تنظيمات ابتدايي و كلي. خوب، ما آن مواردي را كه لازم هست را به شما مي­گوييم.

در قسمت Pagev Cache اين تيك را مي­زنيد تا صفحات شما به صورت اتوماتيك Cache بشود.

پايين­تر مي­اييم ببينيم كه گزينه­ي Database Cache را مي­گذارم، بعد Object Cache را هم ميگذارم گزينه اش را، CDN اگر كه CDN خريداري كرديد يا اشتراكCDN داريد اين را فعال مي­كنيد و با اين افزونه سِت مي­كنيد در غير اينصورت نيازي نيست كه تيك گزينه­اش را بگذاريم. Varnish serversهايمان را اگر Varnis servers داريم فعال مي­كنيم و اگر كه نسخه اصلي اين افزونه را خريداري كرديد مي­توانيد API key بدهيد و اخرين گزينه­ هايي كه داريم در ابتدا فعلا با همين گزينه­ها كار داشتيم و تيك­شان را گذاشتيم.

در قسمت Page Cache آن چيزهايي كه مربوط به تشكيل صفحات­مان هست، گزينه­هايي كه بايد بگذاريم در اين صفحه Cache not found هايمان، Cache Categoreis هايمان، و يا دسته بندي­هايمان در صفحه Page Cache تيك Cache prime لود را مي­گذاريم و در نهايت save settings &purge cache را مي­زنيم. اما موردي كه خودش اشاره كرده و بايد درست بشود، گفته كه براي ناديده گرفتن اين گزينه­اي را در ديتا بيس تنظيمات ديتا بيس اين افزونه قرار بدهيد. WC_session را به قسمت Database cache مي­رويم در قسمت Ignored query stems مي­آييم WC_session را كپي مي­كنيم و در اينجا دوباره قرار مي­دهيم. و در آخر save settings &purge cache را مي­زنيم.

بهبود سرعت سایت

همان­طور كه مشاهده كرديد ارور ما از بين رفت. حالا نوبت اين است كه سايت­مان را دوباره به وسيله­ي gtmetrix آزمون بگيريم و ببينيم به چه شكلي شد و آيا مواردي كه اصلاح كرديم باعث بهينه كردن سرعت سايت ما شد يا نه. دوبارهآدرس سايت­مان را كپي مي­كنيم وارد صفحه gtmetrix مي­شويم روي گزينه­ ي Comoare كليك مي­كنيم، اينجا كليك كرده و پيست را مي­زنيم و روي Go كليك مي­كنيم. پس از مقايسه­ ي سايت با ان چيزي كه در ابتدا بود و آن چيزي كه بعد از نصب اين افزونه اتفاق افتاد مي­بينيم كه همه­ ي مواردي كه قرمز بودند و درصد پاييني داشتند يك لِول بالا آمده­اند و به مثبت تغيير پيدا كرده­اند. مثلا شصت و نه درصد PageSpeed ما به C هفتاد درصد ارتقا پيدا كرد، ysllow هم همين­طور شش درصد ارتقا داشت و سرعت سايت­مان از مهمتر از هفده ثانيه به يازده ثانيه ارتقا پيدا كرد و حتي Size از يك مميز چهارده به يك مميز شش كمتر شد و خب Total # of requestes كه به سمت serverارسال مي­شود از سي و نه به سي و دو تنزل پيدا كرده و پايين آمد. همين كه ما بتوانيم مقداري سايت­مان را بهينه بكنيم و كاربران بيشتري را به سمت خودمان بياوريم، همين مقدار مي­تواند در خيلي از موارد مثل فروش سايت شما هم مي­تواند تاثير مثبت و خوب خودش را بگذارد. اميدوارم از اين آموزش هم استفاده لازم را برده باشيد.
تا آموزش­هاي بعدي خدانگهدار