4.5/5

نحوه ساخت مگا منو با افزونه المنتور

در این مقاله قصد داریم نحوه ایجاد مگا منو با افزونه المنتور را آموزش دهیم. خب اول بهتره بگیم که:

مگا منو چیست؟

مگا منو یک منوی پیشرفته است که میشه تعداد زیادی لینک رو به همراه تصویر یا حتی کلیپ ویدیویی را در آن قرار داد.

نمونه مگا منوی پیشرفته رو میشه در سایت دیجی کالا مشاهده کرد.

مگا منو برای چه سایتهایی مناسب است؟

مگا منو بیشتر برای سایتهایی کاربرد دارد که صفحات و یا لینک های زیادی دارند و برای راهنمایی و جلوگیری از سردرگمی کاربران همه لینک ها را در منو جای میدهند.

نحوه ایجاد مگا منو با افزونه المنتور:

یکی از افزودنی های افزونه المنتور، افزونه منو (jetmenu) می باشد. این افزونه رو میتوانید از وب سایت سلام وردپرس تهیه و دانلود نمایید.

نحوه نصب افزونه جت منو:

افزونه جت منو مانند سایر افزونه وردپرس نصب می شود.. در قسمت افزونه ها روی گزینه بارگیری کلیک کرده و افزونه رو انتخاب میکنیم تا آپلود شود و پس از نصب شدن آن را فعال سازی می کنیم.

توجه کنید که باید حتما باید افزونه المنتور را نصب و فعال داشته باشید تا افزونه های جانبی المنتور مثل جت منو روی وب سایت شما فعال شود.

نحوه ایجاد مگا منو:

بعد از نصب این افزونه به قسمت فهرست ها رفته و یک فهرست را انتخاب میکنیم یا یک فهرست جدید ایجاد می کنیم. دقت کنید برای فعال شدن جت منو حتما باید این فهرست را به یک جایگاه از قالب سایت اختصاص دهید.

با زدن دکمه ذخیره سازی منو ذخیره شده و امکان فعال کردن جت منو برای فهرست فراهم می شود. پس از ستون سمت راست جت منو را فعال نمایید.

اکنون آیتم های مادر را به منوی خود اضافه می کنید. به عنوان مثال در قسمت دسته بندی محصولات دسته های اصلی را اضافه می نمایید.و یا یک آیکن برای نمایش همه محصولات قرار می دهید.

با بردن موس روی آیتم دکمه آبی رنگی با عنوان جت منو ظاهر می شود.

با کلیک روی آن پاپ آپی باز می شود. در صفحه پاپ آپ دکمه فعال سازی زیر مگا منو را فعال و روی دکمه ویرایش محتوای آیتم مگا منو کلیک کنید.

بعد از کلیک روی این دکمه صفحه ساز المنتور با می شود و شما می توانید به راحتی آیتم هایی که میخواهید به این منو افزوده شود را اضافه کنید.

به طور مثال ما ساختار سه بخشی را برای منوی خود انتخاب کرده و با استفاده از ابزارک های هدر و لیست آیکن و تصویر منوی زیر را ایجاد کردیم.

پس از ساخت منوی پیشرفته گزینه بروز رسانی را می زنیم و با کلیک روی صفحه اصلی از پاپ آپ خارج می شویم. در صفحه فهرست هم گزینه ذخیره فهرست را کلیک می کنیم.

نحوه نمایش مگا منو در صفحات سایت:

در صفحه ساز المنتور دو گزینه مگا منوی عمودی و افقی ایجاد شده است که با استفاده از این دو گزینه می توانید مگا منوی ایجاد شده را در صفحات خود نمایش دهید.

منوی ما در صفحه به این صورت ظاهر می شود.

تنظیمات جت منو:

در قسمت تنظیمات جت منو شما تنظیمات کلی برای همه مگا منوهای خود را ثبت می کنید.

موارد مهم در تنظیمات عبارت اند از:

در تب عمومی گزینه تاخیر ترک موس مشخص می کند مگا منو پس از چه مدت پس از بردن موس از روی مگا منو به طور خودکار بسته شود. بهتر است همان 500 باقی بماند.

در قسمت رویداد باز شدن مگا منو شما مشخص می کنید مگا منو هنگام بردن موس روی آیتم اصلی به طور خودکار باز شود یا در صورت کلیک کاربر باز شود.

در سه منوی استایل ها هم شما رنگ بندی پس زمینه و دکمه ها و همچنین سایز آیتم ها و نوشته ها را مشخص می کنید.

در منوی موبایل هم رنگ های مگا منو هنگام نمایش داده شدن در موبایل را مشخص می کنید.

در تب پیشرفته هم شما مدل، رنگ و سایز آیکن کنار آیتم اصلی مگا منو را مشخص می کنید.

در قسمت مدیریت طرح ها میتوانید طرح فعلی را ذخیره کنید.

 

همچنین در قسمت تنظیمات می توانید تنظیمات اعمال شده روی افزونه جت منو رو برون ریزی و درون ریزی نمایید.

 

نویسنده :

سمانه ضابطی نیا

این مطالب را هم حتما بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • با عرض سلام و ادب …
    من یه مگامنو با جت منو طراحی کردم ، همه چیزش اوکی هست ، فقط وقتی روی عنوان وای میستی یا کلیک میکنی ، چندین ثانیه طول میکشه تا زیر منو لود بشه !
    دلیلش چی هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید